Zit je even met de handen in het haar? Net een drukke week herfstvakantie met de kids overleefd en nu nog een te gaan… GEEN PANIEK! Wij verzamelden vijf leuke knutseltips, goed voor enkele uren plezier!
Nog beter nieuws: er is een ook WEDSTRIJD aan verbonden!
Is iemand van je (klein)kinderen aan de slag gegaan met onze tips? Neem dan zeker een foto van het resultaat en stuur die ten laatste 16 november door naar info@century21viaplus.be. De winnaar krijgt een leuk knutselpakket en ook alle andere inzendingen krijgen een verrassing! Zeker doen dus!
Start de dag met een herfstwandeling! Trek je laarzen of wandelschoenen aan en stap richting een bos(je) in de buurt. Wat leg je zeker in je mandje? Wilde kastanjes zonder bolster, eikels met hoedje en esdoornzaden (beter gekend als “vliegerkes”).
Daarmee kunnen we aan de slag.
1. MAAK EEN KNOTSGEKKE KASTANJESPIN
Geen herfst zonder spinnen… Maar deze zien er dankzij hun (6 ?!?) vrolijke poten erg lief uit.
Nodig: een wilde kastanje, pijperagers of chenilledraad, strijkkralen en wiebeloogjes.
Aan de slag: Prik met een spijker gaatjes in de kastanje waar je de pijperagers door steekt. Daarover kan je fel gekleurde strijkkralen schuiven. Nog 2 wiebeloogjes op de kastanje kleven en klaar!
Deze leuke tip vonden we op Lady Lemonade!
2. VERSIER JE RAAM MET DIT PRACHTIG PARAPLUUTJE
Jammer genoeg hoort bij de herfst soms ook wat regen… Met enkele heel eenvoudige materialen knutsel je deze paraplu voor aan het raam. Zodra de zonneschijn terug te voorschijn komt, krijg je een heel mooi effect doorheen het vloeipapier!
Nodig: Kartonnen bordje, stukje lint, restjes touw, vloeipapier in verschillende kleuren, restjes gekleurd papier, eventueel wat verf of stiften.
Aan de slag: Knip het kartonnen bordje doormidden en knip het middelste deel uit het bord zodat er een soort raampje ontstaat. Achter dit raampje kan je kleurige stukken vloeipapier kleven. Heb je dit niet, dan kan het ook met gewoon gekleurd papier.
Hang wat touwtjes aan de paraplu om regendruppeltjes te bevestigen. Vergeet ook het handvat niet!
Bovenaan kan je met het stukje lint een lusje maken zodat je het parapluutje gemakkelijk kan ophangen.
Deze leuke tip vonden we op Lady Lemonade!
3. WAT LEUK, DIE VROLIJKE VINGERPRINTBOOM!
Niets zo leuk als wat kliederen met je vingers in de verf!
Nodig: Wit papier, stiften, (vinger)verf, kleine vingertjes
Aan de slag: Je start met het tekenen van de stam en de takken. Teken voldoende takken zodat je straks flink kan stempelen. Daarna mengen we wat verf in een bordje of schaaltje. Maak vooral mooie herfstkleuren: rood, oranje, geel, bruin, misschien nog een klein beetje groen. Doop daarna het puntje van je vinger in de verf en “stempel” er mooie blaadjes mee. Je kan ook andere materialen gebruiken om te stempelen zoals wattenstaafjes. Wedden dat het de mooiste herfstboom uit de tuin wordt?
Ook dit ideetje komt van Lady Lemonade!
4. MAAK ZELF EEN HEERLIJK HENGELSPEL!
De leukste spelletjes, die maak je helemaal zelf! Ga snel aan de slag en maak zelf zoveel vissen of waterdieren als je wil!
Nodig: Papier, stiften, kleurpotloden of verf, paperclips, een magneet, een stokje, een stukje touw, lijmpistool of andere vloeibare lijm
Aan de slag: Start met het tekenen van vissen en andere zeedieren. Inspiratie nodig? Kijk dan zeker HIER eens.
Het hoeven niet allemaal vissen te zijn, griezelige zeemonster kunnen ook! Kleur of verf deze in mooie kleuren. Knip ze uit en schuif er daarna een paperclip over.
Knip uit een groot blauw blad een afgeronde vorm voor de vijver. Daarna maken we de hengel. Knoop het touwtje rond de stok en bevestig aan het uiteinde de magneet met wat lijm. Ja kan ook meerdere hengels maken als jullie tegelijkertijd willen vissen. Aan de onderkant van de zeedieren kan je ook nog punten schrijven! Veel visplezier!
Dankjewel Sostrene Grene voor deze knutseltip!
5. HELEMAAL GEK VAN DEZE LIEVE LIBELLEN!
Iedereen wordt er vrolijk van! Deze elegante libellen fleuren elke kinderkamer op!
Nodig: een eikel met hoedje, 2 esdoornzaden of “vliegerkes”, een pijperager of chenilledraad, strijkkralen en verf.
Aan de slag: Prik met een spijker een gaatje in de eikel en steek er de chenilledraad in. Daarop kan je mooie kleurige strijkparels rijgen. Geef de eikel een gezichtje met verf of stift. Het eikelhoedje kan je ook schilderen! Kleef er nog een pompon op en het wordt een echt mutsje. Tot slot kleef je de esdoonzaden aan het lijfje van strijkparels. DONE!
Kijk voor nog leuke tips op Lady Lemonade!
Wij zijn heel erg benieuwd naar jullie knutselwerkjes! Stuur een foto naar info@century21viaplus.be en krijg een leuke verrassing of win een leuk knutselpakket!
Te weinig plaats in huis om te knutselen? Misschien vind je in ons aanbod wel een woning met hobbyruimte 🙂